Tyco adresli yangın algılama sistemleri

MINERVA® MX T2000, 2 döngü ile tedarik edilir ve ek döngü genişletme kartları kullanarak sekiz döngüye genişletilebilir. Panel 1000’e kadar adresli cihazı destekleyecek. Bu, tüm önemli deniz otoriteleri tarafından onaylanmıştır ve gelişmiş kanıtlanmış mikroişlemci tabanlı sistem, günümüzün konvansiyonel sistemlerinin fiyatında geleneksel ve adreslenebilir algılama sağlar.

Tasarımda modüler olan MINERVA® MX T2000, küçük tekneler için ekonomik yangın algılaması sağlar, ancak daha büyük olanlarda ihtiyaç duyulan karmaşık olay prosedürlerini uygulayacak kadar esnektir.

Dedektörler 240 bölgeye kadar olan gruplar halinde kontrol edilebilir, böylece her bir bölgeyi kontrol paneline geri döşemek pahalıdır. İki çekirdekli kablolamanın tek bir döngüsünün algılama ve komut sinyallerini taşımasını sağlamak için en son mikro işleme teknolojisinin gücünden yararlanılarak daha fazla tasarruf mümkün olmaktadır. Geriye dönük uyumluluk, mümkün olan yerlerde mevcut kabloları kullanarak ve en az aksamayla mevcut yangın sistemlerinin maliyet etkin bir şekilde güncellenmesini ve genişletilmesini sağlayan bir yardımcı modül kullanılarak gerçekleştirilir.

Diğer yardımcı modüller daha fazla sistem esnekliği sunar: Kısa devre algılama izolasyonu, bir kablo hatası olsa dahi T2000’nin çalışmaya devam etmesini sağlar. Yerel ses ayarlaması, kablolama maliyetlerini düşürür ve anahtar denetimi, bir tekne makine kontrol sistemine kolaylıkla bağlanmayı sağlar. T2000 seçeneklerini kullanarak daha fazla esneklik ve kurulum tasarrufu yapılabilir. Döngülü T2000 paneller, sirenlerin, dedektörlere ve diğer yardımcı parçalara iletişim ve güç taşıyan tellerden teller almalarını sağlar.

T2000 panelleri, ağa bağlanabilir akıllı EN54 onaylı ve deniz onaylı alt panellerdir. Şok, Titreşim ve EMC (NES814, NES 1004 Iss 2 & DefStan 59-41) için deniz kuvvet testi şartlarına uyumu ayrıntılandıran bir test raporu mevcuttur